1.  

  Hotel Tatra

   

  Hotel s tradíciou, ktorý ponúka svoje služby už od roku 1930. Hotel Tatra sa pýši vyše osemdesiat ročnou históriou, stovkami spokojných hostí, vysokokvalifikovaným personálom a atraktívnou polohou v centre mesta

 2.  

   

  Reštaurácia Stará Bratislava

   

  „ Zo všetkých lások najúprimnejšia je láska k jedlu.“

                                                                 G.B. Shaw


Rezervácie

 00421 2 592 721 11
200Komfortných
izieb
58Jednolôžkových
izieb
134Dvojlôžkových
izieb
8Luxusných
apartmánov

Výnimočné miesta

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad je jednoznačne najdominantnejšou pamiatkou mesta. Nachádza sa 85 metrov nad hladinou rieky Dunaj na skalnatom kopci. Prvá zmienka o hrade je zo Salzburských análov z roku 907. V súčasnosti časť hradných priestorov slúži na reprezentačné a štátne účely. Nachádzajú sa v ňom aj expozície historického oddelenia Slovenského národného múzea.

GRASALKOVIČOV PALÁC

Táto pamiatka je známa aj pod názvom Prezidentský palác, nakoľko sa stal sídlom prezidenta. Bol postavený v roku 1760. Jeho súčasťou je rozsiahla záhrada vo francúzskom štýle, ktorá je denne prístupná pre verejnosť. Palác je možné navštíviť počas Dní otvorených dverí.

Slavín

Najväčšia a súčasne najvyššia socha Bratislavy, je socha „Víťazstvo“ na pamätníku Slavín od Alexandra Trizuljaka. Výška celého monumentu od základného plató je 52 metrov. Slávnostne ju odhalili 4. apríla 1960. Uvedený pamätník a cintorín vybudovali na počesť 6845 vojakov Sovietskej armády, ktorí padli pri oslobodzovaní mesta počas 2. svetovej vojny.

DÓM SVÄTÉHO MARTINA

Dóm sv. Martina je trojloďový gotický kostol vysvätený v roku 1452. V interiéri kostola sa nachádza vzácne súsošie sv. Martina od sochára Georga Raphaela Donnera. Veža kostola je vysoká 85m a je najvyššou v Bratislave, nesie na hrote pozlátenú, 300 kilogramov vážiacu, kópiu uhorskej svätoštefanskej koruny. Symbolizuje skutočnosť, že Dóm sv. Martina bol korunovačným kostolom.

MICHALSKÁ BRÁNA

V druhej polovici 13. storočia bola postavené mestské opevnenie. Z Pôvodných štyroch brán sa zachovala už len Michalská brána. Na jej vrchole sa nachádza socha archanjela Michaela ako zabíja draka. Pri jej návšteve nezabudnite na hornú terasu s nádherným výhľadom a na Múzeum zbraní a stredovekého fortifikačného umenia.

Hrad Devín

Prehistorická zrúcanina gotického, neskôr slohovo upraveného hradu sa nachádza nad mestskou časťou Devín nad sútokom Dunaja a Moravy. V jaskyniach horného hradu je inštalovaná stála expozícia Stavebný vývoj hradu Devín.

MEDICKÁ ZÁHRADA

Medická záhrada je jedným z najobľúbenejších bratislavských parkov. Okrem nádhernej prírody, vďaka ktorej zabudnete, že sa nachádzate v centre mesta, sa v záhrade konajú kultúrne a spoločenské udalosti.

ZOOLOGICKÁ ZÁHRADA

V Bratislave sa nachádza tiež zoologická záhrada, ktorá bola otvorená už v roku 1960. Nachádza sa tu 176 druhov zvierat a takmer tisíc jedincov. Zoologická záhrada je otvorená celoročne.